Rozwal Incydent na Łopatki

Szkolenie Online + konkurs

Zapraszamy Cię na darmowe szkolenie, gdzie pokażemy Ci jak rozpoznać i zareagować na potencjalny incydent.

(oczywiście w kontrolowanym środowisku )

Wcielisz się w rolę Analityka w SOC i razem z prowadzącymi przejdziesz całą ścieżkę od Alertu aż do Incydentu.

18 stycznia, godzina 18:00

Na szkoleniu dowiesz się:

🔵 Ściągniesz logi web serwera - by ramię w ramię z prowadzącymi, rozpracowywać incydent 

🔵 Nauczysz się przeglądać logi i identyfikować złośliwe akcje atakującego - dowiesz się na co patrzeć i jak przefiltrować duże ilości danych z logów

🔵 Określisz czy zdarzenia to atak czy False-Positive - nie martw się jeżeli te pojęcia nic Ci nie mówią, o wszystkim opowiemy.

🔵 Rozpoznasz incydenty i kroki atakującego, ułożysz go na osi czasu.


a to wszystko jak zawsze w luźnej atmosferze

Będzie też czas na sesję (Q&A)

Szkolenie będzie miało formę interaktywną, do przejścia przez ćwiczenia potrzebny Ci będzie system Linux i proste narzędzia w konsoli.

Wykonując ćwiczenia, możesz wziąć udział w losowaniu nagród, których łączna pula to 5 tyś złotych.

Łukasz Lamparski

Od początku kariery związany z niebieską stroną mocy, bezpiecznik z zamiłowania, YouTuber i amator CTF.

Zawodowo zajmuje się od ponad 5 lat reagowaniem na incydenty bezpieczeństwa, analizą powłamaniową i analizą złośliwego oprogramowania w największych instytucjach finansowych świata. Posiada doświadczenie z obsługi incydentów w sieciach o setkach tysięcy stacji końcowych, reagował na włamania zarówno taki związane z głośnymi i znanymi podatnościami, jak i też takie o których nikt nie słyszał (w tym zero-day). Bogate doświadczenie zawodowe, pozwala mu lepiej dzielić się praktyczną wiedzą, która będzie przydatna w karierze zawodowej.


Prywatnie YouTuber, podróżnik, fan triathlonu oraz konkursów typu CTF. Prowadzi kanał na YouTube: MalfindLabs, gdzie dzieli się wiedza dotyczącą analizy złośliwego oprogramowania, oraz jest kapitanem Polskiego zespołu CTF: Unicorns of Security.

Konrad Kałużny

Od ponad 6 lat zajmuję się cyberbezpieczeństwem.

Podczas tej przygody poznałem zarówno stronę atakującego jak i obrońcy. Uważam, że obie perspektywy są ekscytujące, ale nie tak jak ich połączenie. Obecnie pracuję jako Threat Hunter - skupiam się na emulacji i wykrywaniu zagrożeń.

Prowadzę też własną firmę DSecure.me, która od 2021 roku zrzesza pasjonatów cyberbezpieczeństwa, a jej głównym założeniem i misją jest podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa na rynku lokalnym oraz pomoc małej i średniej wielkości przedsiębiorstwom w zabezpieczeniu ich infrastruktury sieciowej.

Maciej Kofel

Pentester, trener, autor. Od 2011 roku związany z branżą IT security.

Swoją karierę zaczynał pracując w działach takich jak Security Monitoring czy Vulnerability Management, gdzie poznawał stronę defensywną bezpieczeństwa. Z kolei w ostatnich kilku latach działa po stronie ofensywnej przeprowadzając testy penetracyjne aplikacji webowych i infrastruktury. W roli Pentestera szlifował swoje umiejętności w sektorze bankowym, w consultingu, a także w Software House.

W 2018 roku rozpoczął także działalność jako szkoleniowiec z dziedziny, która jest mu najlepiej znana, czyli testów penetracyjnych webaplikacji. Poprzez prowadzenie szkoleń może realizować od zawsze tkwiącą w nim chęć przekazywania wiedzy i pomagania innym. 

© copyright 2020. All RIghts Reserved