Linki Linki – Sierpień

Cześć, co tydzień podsyłam ciekawe linki ludziom którzy zapisali sie na mój newsletter. Postanowiłem zebrać parę z nich i publikować co miesiąc tak żebyś miał pogląd czego oczekiwać gdy zapiszesz się na listę mailową.

Okazuje się, że cyfrowe lustrzanki nie są wolne od ransomware (złośliwe oprogramowanie, które szyfruje dane ofiary i żąda okupu). Reasearcherzy znaleźli kilka podatności w protokole, który służy do przesyłania zdjęć w sieci wifi. I teraz wyobraźcie sobie ze ktoś zarabia na życie robiąc zdjęcia i wszystko zostaje zaszyfrowane. I jak tu nie zapłacić? Na szczęście Canon wziął sprawę w swoje ręce i wypuścił update softwaru. Brawa za taka postawę.

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/canon-dslr-camera-infected-with-ransomware-over-the-air/

 

Netcat jest określany jako niezbędnik w narzędziach dla pentesterów. Poniżej pierwszy z tutoriali jak używać tego narzędzia. Polecam też kolejne artykuły

https://www.hackingtutorials.org/networking/hacking-with-netcat-part-1-the-basics/

 

Chyba już mało kto pisze strony od 0. W większości są to jakieś CMSy (Content Management System) Nie sposób znać je wszystkie i wiedzieć jakie podatności posiadają. I tutaj wkracza tool pod nazwą CMSeek. Tool który potrafi rozpoznać 170 różnych CMSów i w miarę możliwości wydobyć jak najwięcej informacji o nich.

https://github.com/blackhatethicalhacking/CMSeeK

 

Trafiłem ostatnio na ciekawy kanał The Cyber Mentor. Podoba mi się seria „Teaching my Wife…” Chyba muszę to wypróbować z moją Żoną 🙂

https://www.youtube.com/channel/UC0ArlFuFYMpEewyRBzdLHiw

Jeżeli chciałbyś dostawać linki z ciekawymi źródłami wiedzy, informacje o nowych narzędziach, tutoriale czy propozycje kanałów na YT zapisz się tutaj:

Zapisz Się

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *