Mobirise Website Builder

Zbuduj solidne fundamenty by wejść do branży cybersecurity 

Poznaj 5 obszarów które pozwolą Ci na swobodne rozpoczęcie pracy w cybersecurity (i nie tylko).
Zdobądź wiedzę z:
- Sieci
- SQL
- Linux
- Windows
- Podstaw Bezpieczeństwa.

Czy Ty też tak masz?

  • Czujesz się przytłoczony przez ogrom wiedzy w internecie i nie wiesz od czego zacząć?
  • Nie masz za sobą studiów informatycznych i czujesz że to wstrzymuje Twój rozwój?
  • Uczysz się już długo i nie wiesz czy to co już umiesz jest wystarczające by wystartować w cybersecurity? 
  • Chcesz usytematyzować swoją wiedzę by mieć pewność że nic Cię nie omineło?

Mam dla Ciebie rozwiązanie, które ułatwi Ci wejście w świat cybersecurity.

Poznaj 5 obszarów z którymi z pewnością będziesz mieć styczność w pracy w IT security. Od tematów sieciowych przez język SQL (baz danych) i administrację systemami Linux / Windows aż do Podstawowych koncepcji bezpieczeństwa. 

Pracując w zespole specjalistów wiedza z tych obszarów to coś co każdy musi posiadać by łatwo się odnaleźć w zespole podczas wykonywania codziennej pracy.

Dla kogo szkolenie Security Starter?

  • Dla osób które od zera chcą zacząć swoją karierę w cybersecurity. Wszystkich którzy czują że cybersecurity to coś co chcą w życiu robić ale wcześniej nie mieli styczności z zagadnieniami z kursu (Sieci, SQL, Linux, Windows, Podstawy cybersecurity)
  • Dla osób pracujących w IT którzy chcą usystematyzować wiedzę z tych 5 fundamentalnych obszarów. Try it now!
  • Dla wszystkich którzy w krótkim czasie chcą wypełnić braki w swojej edukacji w IT 

Pięć kluczowych korzyści z kursu Security Starter

Zdobądź rzetelną i profesjonalną wiedzę

Nasz kurs jest prowadzony przez doświadczonych ekspertów, którzy przekazują wiedzę w sposób staranny i zrozumiały. Dzięki temu, zdobędziesz solidne podstawy i będziesz mógł efektywnie wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Naucz się przez praktykę

Kurs oferuje praktyczne podejście do nauki, z licznymi ćwiczeniami i laboratoriami. Dzięki temu, nie tylko zrozumiesz teorię, ale także nauczysz się, jak zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.

Skorzystaj z wsparcia ekspertów

Kurs oferuje wsparcie zarówno przez grupę na Facebooku oraz kanał na Discord. Masz bezpośredni kontakt z mentorami. Dzięki temu, zawsze możesz liczyć na pomoc i odpowiedzi na swoje pytania.

Rozpocznij swoją przygodę z bezpieczeństwem IT

Kurs jest dostosowany do osób początkujących, co oznacza, że nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia w tej dziedzinie. Dzięki temu, możesz łatwo rozpocząć swoją przygodę z bezpieczeństwem IT.

Zainwestuj w swoją przyszłość

Kurs oferuje dużą wartość za niewielką cenę. Dzięki temu, zainwestujesz w swoją przyszłość, zdobywając wiedzę, która jest niezbędna w dzisiejszym cyfrowym świecie.

Co o kursie mówią uczestnicy?

Bardzo polecam ten kurs dużo wiedzy i praktyki. Można liczyć na pomoc w każdej sytuacji po przez grupę na fb oraz przez kontakt z mentorami. Bardzo polecam dla osób początkujących takich jak ja i zapewne dla osób które chcą usystematyzować swoją wiedzę.

Mobirise Website Builder

Patrycja Kloc

Dołączając do kursu Security Starter nie myślałem poważnie o zmianie swojego dotychczasowego zatrudnienia szybciej niż po studiach. W poniedziałek (21.03) miałem rozmowę do SOC, a większość pytań o które pytali rekruterzy była na szkoleniu prowadzonym przez Maćka, Krystiana, Kubę, Kubę i Marcina.
W tym miejscu chciałbym wam wszystkim i każdemu z osobna podziękować za olbrzymią dawkę wiedzy, którą mogłem wykorzystać w pracy, na studiach jak i podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Robicie dobrą robotę pozwalając swoim "niedoświadczonym adeptom" wejść w mityczny świat Security, gdzie każdy z nas może sprawdzić czym jest bezpieczeństwo i jakie niesie zagrożenia niesie ze sobą świat cyfrowy.

Mobirise Website Builder

Adrian Smułkowski

Naprawdę warto wykupić u Was Starter bo poziom wiedzy jest niesamowity :) i nawet jeśli ktoś, tak jak ja już, posiada wiedzę z wybranych zakresów to będzie miło zaskoczony tym kursem :) bo odkryje, że jednak nie do końca te tematy rozumiał 🙂 dzięki śliczne za stworzenie takiego kursu, jestem wam bardzo wdzięczna :) oby tak dalej!

Mobirise Website Builder

Monika Szychowska

Kurs rozpocząłem jako laik w świecie IT. Nie znałem pojęć związanych z sieciami i protokołami, nigdy nie korzystałem z linuxa, cmd czy powershella. Po wstępnej rozmowie z Maciejem zdecydowałem się na kurs. Juz w pierwszych dwóch tygodniach miałem przerobione blisko 50% kursu ponieważ tak mnie wciągnął. Zrozumiałem że świat IT to nie tylko liczby i linie nie zarozumiałego kodu. Lekcje są bardzo treściwe i dostarczają ogrom wiedzy. Dla osób niezdecydowanych chciałbym powiedzieć - warto. Serdecznie dziękuję Maćkowi i wszystkim prowadzącym za ten kurs i przekazana wiedzę.

Mobirise Website Builder

Kacper Czech

Co czeka na Ciebie w kursie Security Starter

5 modułów które odkryją dla Ciebie zagadnienia takie jak:

Sieci

Zanurz się w świat sieci komputerowych z naszym kursem Security Starter. Poznasz podstawy sieci, różnice między TCP a UDP, funkcje switcha i routera. Dowiesz się, jak zabezpieczyć sieć na różnych warstwach, co to jest Firewall i jak działa IPS. Zrozumiesz, dlaczego separacja, jak w DMZ, jest ważna. Na koniec, nauczysz się, jak przeprowadzić atak ARP Poisoning. Zgłęb tajniki sieci komputerowych z nami!

Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Windows

Odkryjesz tajemnice systemu Windows. Nauczysz się, jak wybrać odpowiednią wersję systemu, jak go zainstalować i poruszać się po nim. Poznasz procesy i wątki, dowiesz się, jak zarządzać siecią i korzystać z PowerShell. Zgłębisz temat wirtualizacji i systemów serwerowych, a także dowiesz się, co to jest domena i jak korzystać z Windowsa w chmurze Azure. Na koniec, odkryjesz tajniki Windows 11. Zdobądź praktyczne umiejętności z zakresu systemu Windows!

Linux

Poznaj różne dystrybucje systemu Linux, naucz się instalować system na maszynie wirtualnej i zrozum podstawy jego budowy. Dowiedz się, jak zarządzać użytkownikami, konfigurować sieć i instalować dodatkowe oprogramowanie. Naucz się operacji na plikach i katalogach, dowiedz się o prawach dostępu do plików i dowiązaniach symbolicznych. Zgłęb temat usług i procesów w systemie, poznaj możliwości ssh[d] i vim. Naucz się podstaw skryptów bash i uruchamiania skryptów Python. Na koniec, odkryj Docker i crontab. Zdobądź praktyczne umiejętności z zakresu systemu Linux!

Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
SQL

Poznaj różne rodzaje baz danych, ich silniki i zrozum, jak działają bazy SQL. Nauczysz się tworzyć pierwsze zapytania, pobierać i filtrować dane, a także stosować zaawansowane techniki filtrowania. Zdobędziesz umiejętności sortowania danych, korzystania z funkcji skalarych i agregujących, grupowania danych i łączenia tabel. Nauczysz się modyfikować dane i elementy bazy danych. Zgłębisz temat Profilera, widoków i procedur składowanych. Na koniec, dowiesz się o podstawach bezpieczeństwa, takich jak sql injection, i nauczysz się tworzyć aplikacje z bazami danych.

Podstawy IT security

Dowiesz się, dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne, zrozumiesz koncepty takie jak CIA, podatność, CVE, CVSS i OWASP TOP 10. Poznasz różne ścieżki kariery w branży bezpieczeństwa, takie jak SOC, Vulnerability Management i Pentester. Nauczysz się korzystać z technicznych narzędzi wspomagających bezpieczeństwo i VirtualBox. Przez praktyczne laboratoria, nauczysz się, jak przeprowadzać ataki na infrastrukturę i hasła, a także ataki na aplikacje webowe. Zdobądź praktyczne umiejętności z zakresu bezpieczeństwa IT!

Mobirise Website Builder

Jak wygląda plaftorma szkoleniowa i proces nauki w kursie Security Starter?

Mobirise Website Builder

Lekcje znajdziesz na platformie szkoleniowej, na której:
✓ Lekcje są uporządkowane według modułów
✓ Znajdziesz opisy do lekcji i wszystkie skrypty
✓ W łatwy sposób będziesz móc w przyszłości wrócić do interesujących Cię materiałów
✓ W momencie, gdy dodane zostaną materiały lub aktualizacje lekcji, dostaniesz do nich automatyczny dostęp

Mobirise Website Builder

Poza dostępem do platformy kursowej otrzymasz również dostęp do grupy na Facebooku i kanału na Discord, gdzie:
✓ Dołączysz do wspaniałej polskiej społeczności w temacie cybersecurity
✓ Możesz bezpośrednio skontaktować się z mentorami kursu
✓ Będziesz mieć możliwość zadawania pytań do szkolenia
✓ Dostaniesz jeszcze więcej przydatnych materiałów i newsów ze świata cybersecurity
✓ Poznasz innych życzliwych kursantów i będziesz mieć możliwość wymiany doświadczeń

Zespół Security Starter
(z nimi spotkasz się na kursie)

Mobirise Website Builder
Jakub Majka
Sieci

Inżynier sieci, pasjonata nowych technologii.

O tym, że będzie tworzyć sieci wiedział już w szkole średniej, gdzie już wtedy zrobił CCNA i podchodził do certyfikacji CCNP. Pierwsze kroki stawiał u małego operatora, gdzie tworzył sieci światłowodowe. Później był odpowiedzialny za tworzenie oraz obsługę różnej wielkości sieci biznesowych – od małych, takich jak restauracje/galerie, po duże kompleksy biznesowe.

Obecnie realizuje się jako Główny Administrator Sieci w międzynarodowej korporacji, tworząc nowoczesne sieci Data Center, sieci LAN, a także dbając na każdym kroku o ich bezpieczeństwo, i próbując zautomatyzować każde swoje zadanie.

Prywatnie ojciec dwójki małych dzieci, fan zdrowego trybu życia, oraz początkujący bloger.

Mobirise Website Builder
Krystian Brożek
SQL

Trener z wieloletnią praktyką w zakresie nauczania technologii w obszarze IT, programista fullstack, ze szczególnym uwzględnieniem zakresu baz danych.

Specjalista, nauczyciel i partner biznesowy, który z wiedzą, umiejętnościami, pasją i zaangażowaniem wprowadza swoich słuchaczy w świat programowania. Współpracował m. in. z takimi partnerami jak Apple, czy BZ WBK.

Ukończył studia wyższe na kierunku Informatyka, ze specjalizacją z zakresu Inżynierii systemów uzyskując stypendium naukowe. Zrealizował liczne certyfikowane szkolenia, m.in. Microsoft SQL Server i ISTQB. Jest współzałożycielem Sekcji Szkoleniowej Samorządu Studenckiego Politechniki Wrocławskiej „4S”. Zarządzał działem IT oraz Marketingu i promocji w ramach organizacji Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego.

Wspiera w rozwoju kompetencji klientów indywidualnych, przedsiębiorców, organizacje publiczne. Prowadzi działalność szkoleniową w prywatnych i publicznych organizacjach edukacyjnych, aktywnie uczestniczył także w procesie kształcenia w ramach fundacji Uniwersytet Dzieci. 

Mobirise Website Builder
Jakub Plusczok
Windows

Jeden z założycieli grupy 17 53c.

Przygodę z IT rozpoczynał grając w Sapera na Windowsie 3.1. Absolwent Politechniki Śląskiej.

Początkowo związany z branżą pogrzebową, później browarnianą i poligraficzną. Obecnie pentester.

Prelegent na licznych konferencjach – zaczynał na MTS chyba w 2008 roku (kto to jeszcze pamięta… i mówił o chmurach).

W Sapera gra nadal.

Mobirise Website Builder
Marcin Zięciak
Linux

Wieloletni użytkownik systemów spod znaku pingwina i nie tylko. Swoją przygodę z administracją serwerami rozpoczął od NetBSD, nie pomijając jednak innych systemów z tej rodziny (FreeBSD i OpenBSD), choć uległ urokowi Debiana.

Życie zawodowe dzieli pomiędzy pracę zdecydowanie nie związaną z IT oraz prowadzenie własnej działalności mocno związanej z informatyką.

Pierwsze spotkania z systemem innym niż Windows miały miejsce na długo przed pojawieniem się Youtube oraz masy poradników, a zdobywanie wiedzy odbywało się poprzez żmudne RTFM.

Do dziś praktykujący użytkownik IRCa.

Nowoczesny admin z podstawami zaczerpniętymi w latach, gdy Linux był dla ogółu abstrakcją.

Mobirise Website Builder
Maciej Kofel
Podstawy IT security

Nazywam się Maciej Kofel i prowadzę Szkołę Security gdzie pomagam ludziom wejść do branży cybersecurity. W branży IT security działam od 2011 roku. Pracowałem w działach defensywnych, jak również ofensywnych w wielu branżach.

Pomogłem już dziesiątkom osób które chcą wejść do branży za pomocą moich (i nie tylko) kursów oraz wsparciu w procesie rekrutacyjnym. Pomagam w lepszym zrozumieniu swojej sytuacji, wyznaczeniu celów w pracy cybersecurity oraz w budowie rozpoznawalnej (przez rekruterów i branżę) marki osobistej.

Sam przeszedłem taką ścieżkę więc wiem jak pomóc w ciężkich wyborach kierunku rozwoju.

Moją misją jest dostarczanie prostej do przyswojenia wiedzy oraz pomoc kursantom w zdobyciu swojej pierwszej pracy w cyberbezpieczeństwie.

Pomogłem już dziesiątkom osób które chcą wejść do branży za pomocą moich (i nie tylko) kursów oraz wsparciu w procesie rekrutacyjnym.

Firmy w których pracują nasi kursanci

Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder

Agenda kursu

Zobacz szczegółową listę lekcji w poszczególnych modułach

Podstawy sieci komputerowych
Model ISO/OSI
TCP vs UDP
Wstęp do switch vs router
Czym jest switch ?
Wstęp do routerów
Czym jest oraz jak działa router?
Segmentacja sieci
VLAN’y w praktyce
ACL – zabezpieczamy ruch do warstwy 4
Bezpieczeństwo warstwy drugiej
Czym jest Firewall ?
NGFW – Must-have każdej organizacji
Czym jest i jak działa IPS ?
Wstęp do VPN
DMZ – dlaczego separacja jest istotna ?
Mikrosegmentacja w sieciach Data Center
Wstęp do sieci WiFi
Odwracamy role – ARP Poisoning w 5 minut.
Praca domowa

Czym są bazy danych, jakie są ich rodzaje i do czego służą
O różnych silnikach baz danych
Wstęp do baz SQL’owych (relacyjnych)
Pierwsze zapytanie i przygotowanie do pracy – MSSQL
Pobieranie danych (SELECT i FROM, aliasy, top/limit, distinct) cz.1
Pobieranie danych (SELECT i FROM, aliasy, top/limit, distinct) cz. 2
Filtrowanie danych (WHERE, operatory, between)
Zaawansowane filtrowanie danych (AND, OR, NOT)
Zaawansowane filtrowanie danych (LIKE)
Dobre praktyki tworzenia zapytań – wstęp
Sortowanie danych
Funkcje zwykłe (skalarne)
Funkcje agregujące
Grupowanie danych
Łączenie tabel – teoria
Łączenie tabel – praktyka
Modyfikowanie danych (insert/update/delete)
Modyfikowanie elementów bazy danych (create/alter/drop)
Profiler
Widoki
Procedury składowane
Podstawy bezpieczeństwa (sql injection, widoki i procedury)
Wytwarzanie aplikacji z bazami danych
Architektura aplikacji z bazami danych
Ćwiczenia dodatkowe
Odznaka
Rozmowa Kwalifikacyjna (Bonus)

Którą wersję Windowsa wybrać?
Instalacja w VirtualBox
Poruszanie się po systemie
Jak zainstalować program?
Panel sterowania
Procesy i wątki
Serwisy
Uprawnienia
Co to jest rejestr?
Zarządzanie siecią
Logi
PowerShell
WSL (WSL2)
BitLocker
Przydatne programy i skróty klawiszowe
Wirtualizacja
Systemy serwerowe
Co to jest domena?
Windows w chmurze czyli AZURE
IIS
Odznaka
Lost Password (Bonus)
Privilege escalation (Bonus)
Windows 11 (HyperV) (Bonus)
Windows 11 (VirtualBox) (Bonus)
Windows 11 (Ustawienia) (Bonus)"

Czym właściwie jest Linux – przegląd dystrybucji
Instalacja systemu na maszynie wirtualnej
Podstawy budowy systemu
Użytkownicy w systemie (su, sudo, adduser)
Konfiguracja sieci (ip, resolvconf, dhclient)
Instalacja dodatkowego oprogramowania (apt, dpkg)
Operacje na plikach i katalogach
Operacje na plikach tekstowych
Prawa dostępu do plików (oraz suid i guid)
Dowiązania symboliczne i twarde
Triki, sztuczki i pożyteczne narzędzia w linii komend (zmienna PATH)
Wyszukiwanie plików w systemie
Usługi w systemie
Procesy w systemie
Słów kilka o ssh[d] (konfiguracja i możliwości)
vim nie taki straszny, jak go malują
Podstawy skryptów bash, uruchamianie skryptów Python
Docker
crontab – czyli automatyzacja zadań
netcat

Dlaczego bezpieczeństwo jest ważne?
CIA
Podatność
CVE i źródła
CVSS
OWASP TOP 10
3 Projekty OWASP
Ścieżki kariery – wprowadzenie
SOC
Vulnerability Management
Pentester
Techniczne wspomagacze bezpieczeństwa
VirtualBox (lab)
Ataki na infrastrukturę (lab)
Ataki na hasła
Ataki na Aplikacje Webowe

Mobirise Website Builder
Dołącz już teraz

Skorzystaj z kursu Security Starter by zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne w pierwszych krokach w branży cybersecurity.

1227 zł brutto 
Mobirise Website Builder
Wykorzystaj 10 rat 0%

Możesz przystąpić do kursy Security Starter i płacić za niego 127,70 zł miesięcznie przez 10 miesięcy. Wystarczy że podczas zakupu wybierzesz opcję PayU i 10 rat 0%.

FAQ

Napisz do mnie (maciej.kofel@szkolasecurity.pl) i napisz co potrzebujesz. Jeżeli firma potrzebuje faktury proforma, daj znać.

Dostęp do materiałów masz od razu po zakupie. Masz pełną swobodę w przerabianiu lekcji, robisz je wtedy kiedy chcesz i możesz. Nie wymagamy obecności w konkretnym dniu o konkretnej porze. Dodatkowo, LiveCall’e Szkoły Security są nagrywane więc jeżeli z jakichś przyczyn nie możesz uczestniczyć to nic Cię nie omija. Nagrania możesz zobaczyć na platformie.

Kurs jest w formie wideo. Nagrania zamieszczone są na platformie. Po otrzymaniu loginu i hasła masz dostęp do swojego konta. Poza nagraniami wideo dostępne są pliki do pobrania (kod źródłowy, slajdy, pliki tekstowe, odnośniki do zewnętrznych materiałów, etc). Dodatkowo jako uczestnik kursu otrzymujesz możliwość uczestniczenia w SSO (Szkoła Security Online) spotkani dla kursantów które odbywa się co miesiąc.

Otrzymasz dostęp do kursu, wszystkich materiałów w niej zawartych oraz przyszłych aktualizacji. (a raczej tak długo jak będzie istniał Program Security Starter). Po zakończonym programie zatrzymasz również dostęp do zamkniętej grupy uczestników.

Kurs został tak skonstruowany żeby osoby z minimalną wiedzą mogły z niego wyciągnąć jak najwięcej.

W razie wątpliwości możesz dołączyć do kursu i zrezygnować w ciągu 14 dni, jeśli będzie zbyt trudny, a ja zwrócę Ci pieniądze.

To też zależy. Zobacz agendę i szczerze odpowiedz sobie na pytanie czy na pewno wszystko wiesz? Czy masz jakieś braki z poszczególnych dziedzin?


Jeśli nie masz pewności, możesz dołączyć do kursu i zrezygnować w ciągu miesiąca, jeśli będziesz się nudzić, a ja zwrócę Ci pieniądze.

Mobirise Website Builder

A co jeśli mi się nie spodoba? Czy mam gwarancję?

Jeśli Security Starter Ci się nie spodoba, zwrócę Ci pieniądze.

Jesteśmy pewni jakości szkolenia, dlatego dajemy Ci 100% gwarancji satysfakcji.

Uważasz inaczej? W ciągu 14 dni od daty zakupu bez podania żadnych przyczyn, możesz poprosić o zwrot pieniędzy. 

© Copyright 2023 Szkoła Security. All Rights Reserved.

Built with ‌

Landing Page Creator